2017’de neler değişecek?

Blog


2017’de neler değişecek?

Yeni bir yıla ayılı günler kala, gelecek yıl dijital pazarlama ve teknoloji dünyasında yaşanacak bazı gelişmeleri sizin için derledik.

Türkiye ekonomisi her ne kadar negatif görünüm sergilese de, krizi fırsata çevirmek isteyen markaların bütçesine uygun seçenekler doğrultusunda dijital dünya atım atacağını öngörüyoruz. 2017’de web sistemleri ve dijital pazarlama alanındaki reklam payları artarak devam edecektir. Şüphesiz buradaki artışta en önemli pay, geleneksel reklam yöntemlerine ayrılan bütçelerin yeni nesil dijital pazarlamaya kaydırılması.
 
Sosyal medya pazarlaması

Son yıllarda ülkemizde de ön plana çıkmak üzere hızla yol alan sosyal medya pazarlaması potansiyeli artarak devam edecek. Gelişmiş ülkelerde önemli bir kazanım alanı olarak konumlanan sosyal medyaya Türkiye’de de 2017’de ilginin iki katına yakın artmasını bekliyoruz. Sosyal medya yönetimine ek olarak, arama motoru reklamlarından daha ucuza mal olan sosyal medya reklamları daha da ilgi ekmeye devam edecek.

 

Sosyal Medya Pazarlaması Rehberi

Sosyal Medya Pazarlaması Rehberimizi ücretsiz olarak indirerek, süreçler ve yönetim araçları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Formu tamamladıktan sonra 'gönder' butonuna basarak Sosyal Medya Pazarlaması Rehberini ekranınızdan okuyabilir ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Sanal gerçeklik


2017’de yıldızı parlayanlar içinde en dikkat çekici olanı elbette ki sanal gerçeklik. Sanal gerçeklik ürün ve teknolojilerine yapılan yatırımlar 2017’de artarak devam edecek. Sanal gerçeklik ürünlerinde 2016’nın Türkiye için de önemli bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ürün atışı yapan büyük mağazalar sanal gerçeklik alanına yöneldi. Cep telefonlarına indirilen bir uygulama ile örneğin alacağınız koltuğun evinizde nasıl duracağını uygulamaya üzerinden test edebiliyorsunuz. Sanal gerçekliğin ön plana çıktığı alanlardan biri de oyunlar. Göze takılan sanal gerçeklik aparatları ile oyunun içine, canlıymışçasına girilebiliyor. 2017’nin favorisinin sanal gerçeklik olacağını düşünüyoruz.

Giyilebilir teknolojiler

2017’de giyilebilir teknolojiler hayatımıza daha çok girecek. Samsung ve Apple mobil araçları ile uyumlu kol saatlerini ön plana çıkarırken, yakın tarihte giyilebilir şarj ürünlerinin hayatımıza girmesini bekliyoruz. Sanal gerçeklik ürünlerinin de giyilebilir teknoloji kapsamında hayatımızda daha fazla yer bulacak.

Web tasarımı ve aplicatons

Reklamlarını daha ucuza mal etmek, müşterilerine daha iyi bir kullanıcı deneyimi  ve modern tasarımlar sunmak isteyen markaların responsive web tasarımlarına dönüşü daha da hızlanacak. Esas artışın ise mobil uygulamalarda olmasını bekliyoruz.  Büyük ölçekli markalar uygulama pastasından pay almak için yıllar öncesinden yatırım yapmaya başlarken, önümüzdeki dönemde orta ve küçük ölçekli işletmelerin temel seviyede de olsa bir uygulama sahibi olma adımını atacaklarını öngörüyoruz.

 

1000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Mobil Uyumlu Web Sitenizi Hazırlıyoruz!

Mobil uyumlu ve her ekranda sorunsuzca görüntülenebilen web siteleri ile internetteki varlığınızı güçlendirebiliriz. Web sitenizin mobil deneyimini artırarak müşterilerinize yenilerini ekleyebilirsiniz. Panel entegrasyonu yapılmış sitelerinizde istediğiniz zaman değişiklikler yapabilirsiniz. Üstelik 950 TL’ye! Bilgilerinizi bize gönderin sizi arayalım!

 

Müşteri sadakat programları

Ekonomik daralmalarla birlikte, Türkiye’de müşteri sadakat programları kaçınılmaz olarak artış gösterecek. Sadakat programlarının doğası gereği web site, mobil uygulama kredi kartı ve marka kartları arasında bir döngüyle devam etmesi gelecekte de aynı döngü ile hayata geçirileceği anlamına gelmiyor tabi ki. 2017’de gerçekleşir mi bilemiyoruz, ancak ilerleyen süreçlerde müşteri sadakat programlarının giyilebilir teknolojilere ve sanal gerçeklik uygulamalarına da adapte olması kaçınılmaz son.

  • Paylaş

Anahtar Kelimeler : sosyal medya, sosyal medya pazarlaması, teknoloji, 2017, giyilebilir teknolojiler, sanal gerçeklik, web tasarımı, responsive, mobil uygulama, aplication


Yorumunuz


Kategoriler

Dijital Pazarlama

Sosyal Medya

İçerik Pazarlama

Web Tasarım

Medya

Girişimcilik

Teknoloji


Diğer Yazılar

WhatsApp’ta bir dizi yenilik yolda

WhatsApp yeni sürümlerinde kullanıcılarıyla buluşturacağı bir dizi yeniliği ...

Çift ekranlı telefon Türkiye’de

Bundan yıllar yıllar önce ilk hayatımıza giren cep telefonlarını hatırlıyor ...

Hayatımızın gelecekteki anahtarı: cep telefonlarımız

Teknolojiye merakı olanlar mutlaka geçtiğimiz günlerde, Google’ın, ...


En Popüler Yazılar

Sosyal Medya Pazarlaması nasıl yapılır?

Sosyal medya uzmanlık ve deneyim gerektiren bir süreç. Sosyal medya ...

Dijital pazarlamada sabırsal işler

Dijital pazarlama ve sabır kelimelerini yan yana getirdik çünkü en ...

SEO mu ücretli reklam mı?

En çok merak edilen sorulardan biri. Hangisini seçeceğiniz konusunda ...

Sosyal medya ile daha ucuza reklam mümkün

Sosyal medya pazarlaması sunduğu avantajlarla her bütçeye uygun reklam ...

Google reklamları artık yeşil

Arama ağı reklamlarında Google bir değişikliği daha gerçekleştirdi. ...


Son Tweetler

Facebook Sayfamız